esmaspäev, 22. aprill 2013

Esimene mäng Raasikul

Pühapäeva õhtupoolik algas meile esimese mänguga teises liigas. Taktikaliselt alustasime kaitsvalt 4-5-1 ja koosseis just mitte kõige tugevam. Mait, Jam, Ummi, Matis, Juss, Tänn, Kuitz, Kivi, Kassu, Jari ja Tammi. Teadsime, et vastane püüab söödumänguga leida vabasid tsoone ning ei tormanud peale, lasime neil omal poolel lükata. Nagu oodata võis, tekkis neil väike peataolek, ei leitud käike ettepoole. Samas ei olnud ka meil erilisi võimalusi. Esimesel poolajal oli üks ärev olukord, kus pika palli järele joostes Matis võttis ründaja viimasel hetkel maha ning teenis kollase kaardi. Poolaeg lõppes 0-0. Teisel poolajal jätkus samasugune mäng, kuid kahjuks üks olukord, kus Matis suunas peaga palli nurgalöögiks ning sasipuntras vastane jõudis teisele pallile esimesele jaole ja olimegi taha jäänud 0-1. Lollist olukorrast mitte teenitult. Tegime vahetuse, kus ründaja koha peal debüüdi teinud Tammi tuli välja ning mina asusin tema kohale. Kahjuks eriti pikalt ei saanud mängida, kui sain läbijooksule, mitte just kõige kiirema ründajana jõudis kaitsja kõrvale ning lõi läbi minu jala palli minema. Viis minutit ja oligi minu mäng mängitud. Minuti pärast Tänn karistuslöögil vigastas oma tugijalga ning oli sunnitud vigastuse tõttu lahkuma. Siis tegime vahetuse ka minule ning esimesel poolajal korraliku obaduse saanud Kivile, kes ka ei suutnud enam jätkata. Vahetusest sekkusid siis Milling, Paska ning debüüdi teinud Kets. Vastastel tekkisid nüüd mitmed momendid, kuid teise värava lõid nad alles viimasel sekundil. Koosseisu vaadates ei olnud just säravaim koosseis teise liiga alguseks, kuid alguse kohta ei olnud paha. Kindlasti saab kodus tulema tasumise tund, täiesti võidetav võistkond, kuid peale mängu kuulsime, et sügisvooruks neil paar täiendust tulemas.
Mängu parim meeste klassis kekskkaitsja kohal esimese mängu teinud Matis.
Sel nädalal ootab hullem mäng Lasnamäel Ajaxiga, kes mõned aastad tagasi alles Meistriliigas mängis.